I was in the old wally mart and saw a bag of Redman Silver (sugar free). I love chew but haven't bought any in forever...AND I never tried the Redman Silver blend. .I thought I would see how much a 3oz bag went for and they told me $24.
I was flabbergasted.
Looks like I might have to learn how to make a small batch of sugar free chew in my spare time. I'm kinda mad that it is so expensive, especially since I only use it every three or four years if I do...when I get a hankerin' for it, if you will.
How pricey is chew by you, if you know...or live in the US.
I was flabbergasted.
Looks like I might have to learn how to make a small batch of sugar free chew in my spare time. I'm kinda mad that it is so expensive, especially since I only use it every three or four years if I do...when I get a hankerin' for it, if you will.
How pricey is chew by you, if you know...or live in the US.
Comment